Şikayet.com

EĞİTİM ŞİKAYETİM VAR EĞİTİM ŞİKAYET, EĞİTİM HABER

TEOG Sınavı Yanlış Sorular

TEOG Sınavında A kitapçığı Fen 9. soruda hata olduğunu düşünüyorum. Çünkü sorunun içeriği yanlış bana göre. A kitapçığı Fen 12. soruda geçen ”görünür ağırlık” tabiri hem müfredat hem de gerçek dışı yanlış bir tabirdir.

Bu yüzden de soru iptal edilirse sevinirim. Ayrıca Din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin B kitapçığı 10. sorusunda A ve D şıklarının doğru olabileceğini, bu yüzden de sorunun iptal edilmesinden memnun olurum.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Gönderen: .. Yiğit.B.
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Yorumlar (5)
.. Emre

sınavlar iptal olsun, iptal sorular var.

.. Işıl

bu bilgiyi gönderen kişiye katılıyorum fakat fen ve teknolojide A kitapçığında 8.sorununda yanlış olduğunu düşünüyorum.

.. Aleyna

sorunun yanlış olduğunu düşününüyorum ve iptal edilmesini istiyorum.

.. Meryem

Sınavda Matematik’ten 85 almam gerekirken 66,876 yazıyor. bunun olması imkansız çünkü ben kaç kere optik okuyucuyu kontrol ettim. Sınavın iptal edilmesi gerekli.

T.

Bence kesinlikle Türkçe dersi d kitapçığı 20.soru iptal edilmeli (virgüllü soru) o soruda virgülün görevi sorulurken 3 tane virgüle yer verilmiş fakat bu virgüllerden 2’si a şıkkını doğrularken 3. virgülün oraya koyulması mantıksız ve olmaması gereken bir noktalama hatasıdır. Noktalama sorusu sorup noktalama yanlışı yapan bu saçmalık dolu sorunun iptal edilmesi gerektiğini belirtmek ve 3. virgülün c ve d şıklarını da az çok dogruladığını söylemek isterim. Ayrıca oradaki virgülün kullanımı yanlış ve ögrenciyi farklı şıklara yöneltmek için yapılmış ahmakça bir virgüldür!

Aralık 03, 2013
Kategori : Sınavlar
Yorum : 5
Okunma : 1.273
Eğitimde Kalite ve İnsan
Ağustos 02, 2015
|
Kategori: MEB Şikayet
Meb Şikayet İnsan yaşamının şekillenmesi ve geleceği için oldukça önemli olan eğitim, dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Eğitim kurumlarının bu konuda gereken özeni göstermeleri ve eğitim al..
Ticaret Lisesi Bahçe Duvarı Sorunu
Ağustos 01, 2015
|
Kategori: Liseler
Benim, Fatih Mh.İdareci Sk.Canan Birlik Sit. Sincan-Ankara adresinde bir dairem bulunmaktadır. Evimizin önüne başlatılan okul binasının bahçe duvarı evimin önünde yaklaşık 2 m. yükseklikte inşaat edil..
Sınav Komisyonu Haksızlık Yapıyor
Ağustos 01, 2015
|
Kategori: Sınavlar
2 yıldır araç kullanıyorum, direksiyon sınavında park yerinde 1 manevra yaptım diye sınavdan kalıyorum. Üstüne komisyon dalga geçer gibi bu gün sınava girenlerden en iyisi sensin diyor. Kaç kere stop ..
Düzce Namık Kemal İlköğretim Okulu
Ağustos 01, 2015
|
Kategori: İlkokullar
Düzce namık kemal ilköğretim okulu yetkilileri oğlumu ana sınıfına kayıt ettirmeye gittiğimde, 600 tl vermediğim taktirde kesinlikle kayıt yapmayacaklarını beyan etmişlerdir. Ben istedikleri parayı ve..
Anadolu Lisesinden Sağlık Meslek Liselerine 10. Sınıfta Geçiş
Ağustos 01, 2015
|
Kategori: Liseler
Ben 9. snıfta iken güzel bir rehberlik alamadığım için anadolu lisesine geçtim. Bu yaptığım hatadan sonra sınıfta Sağlık mesleki ve teknik lisesine geçebilirim diye düşünüyordum. Fakat bu mümkün değil..
222