Şikayet.com

EĞİTİM ŞİKAYETİM VAR EĞİTİM ŞİKAYET, EĞİTİM HABER

TEOG Sınavı Yanlış Sorular

TEOG Sınavında A kitapçığı Fen 9. soruda hata olduğunu düşünüyorum. Çünkü sorunun içeriği yanlış bana göre. A kitapçığı Fen 12. soruda geçen ”görünür ağırlık” tabiri hem müfredat hem de gerçek dışı yanlış bir tabirdir.

Bu yüzden de soru iptal edilirse sevinirim. Ayrıca Din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin B kitapçığı 10. sorusunda A ve D şıklarının doğru olabileceğini, bu yüzden de sorunun iptal edilmesinden memnun olurum.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Gönderen: .. Yiğit.B.
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Yorumlar (5)
.. Emre

sınavlar iptal olsun, iptal sorular var.

.. Işıl

bu bilgiyi gönderen kişiye katılıyorum fakat fen ve teknolojide A kitapçığında 8.sorununda yanlış olduğunu düşünüyorum.

.. Aleyna

sorunun yanlış olduğunu düşününüyorum ve iptal edilmesini istiyorum.

.. Meryem

Sınavda Matematik’ten 85 almam gerekirken 66,876 yazıyor. bunun olması imkansız çünkü ben kaç kere optik okuyucuyu kontrol ettim. Sınavın iptal edilmesi gerekli.

T.

Bence kesinlikle Türkçe dersi d kitapçığı 20.soru iptal edilmeli (virgüllü soru) o soruda virgülün görevi sorulurken 3 tane virgüle yer verilmiş fakat bu virgüllerden 2’si a şıkkını doğrularken 3. virgülün oraya koyulması mantıksız ve olmaması gereken bir noktalama hatasıdır. Noktalama sorusu sorup noktalama yanlışı yapan bu saçmalık dolu sorunun iptal edilmesi gerektiğini belirtmek ve 3. virgülün c ve d şıklarını da az çok dogruladığını söylemek isterim. Ayrıca oradaki virgülün kullanımı yanlış ve ögrenciyi farklı şıklara yöneltmek için yapılmış ahmakça bir virgüldür!

Aralık 03, 2013
Kategori : Sınavlar
Yorum : 5
Okunma : 1.225
Beykent Üniversitesi Yıllık Zam Oranı
Temmuz 04, 2015
|
Kategori: Üniversiteler
Birçok vakıf üniversitesi zamları biner biner yapar, azar azar çoğaltır. Beykent Üniversitesi bir senede 5 bin tl zam yaparak “nasıl olsa gelecekler” diyerek öğrencileri hiçse saymış durum..
Avukat Mahmut Düşün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Temmuz 04, 2015
|
Kategori: Liseler
Okuldan 12.06.2015 tarihinde mezun oldum, çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü öğrencisiydim. Staj eğitimi alıyorduk ve son bir buçuk ayın staj ücretini alamadık. Okul bizden 20 tl diploma parası istiyor,..
Avukat Mahmut Düşün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Temmuz 04, 2015
|
Kategori: Liseler
Avukat mahmut düşün mesleki ve teknik anadolu lisesi’nde 4 yıl okudum. Her zaman haksızlık gördüm. Bu yıl mezun oldum ve benden diploma parası istiyorlar. Bizi hiç bir şekilde aydınlatmıyorlar. ..
İzmir Büyükçiğli Anadolu Lisesi Diploma Parası Alıyor
Temmuz 04, 2015
|
Kategori: Liseler
Okulumuzun müdür yardımcısı geçen yıl da aldık, bu yıl da alacağız diyerek 50 tl diploma parası istiyor yoksa vermeyeceklerini de dile getiriyor. Geçen yıl mezun olan arkadaşlarım ise onların para ver..
Meb A2 Ehliyet Sınavı
Temmuz 04, 2015
|
Kategori: Sınavlar
Selam, bu gün Yavuz Selim İmam Hatip Orta okulunda a2 ehliyet sınavına girdim. Aynı anda 7 veya 8 motorsikletli aynı anda parkurda motor sürüyordu. Müthiş bir kargaşa hakimdi, kim kontrolör, kim değil..
222