Şikayet.com

EĞİTİM ŞİKAYETİM VAR EĞİTİM ŞİKAYET, EĞİTİM ŞİKAYETLERİ

TEOG Sınavı Yanlış Sorular

TEOG Sınavında A kitapçığı Fen 9. soruda hata olduğunu düşünüyorum. Çünkü sorunun içeriği yanlış bana göre. A kitapçığı Fen 12. soruda geçen ”görünür ağırlık” tabiri hem müfredat hem de gerçek dışı yanlış bir tabirdir.

Bu yüzden de soru iptal edilirse sevinirim. Ayrıca Din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin B kitapçığı 10. sorusunda A ve D şıklarının doğru olabileceğini, bu yüzden de sorunun iptal edilmesinden memnun olurum.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Gönderen: .. Yiğit.B.
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Yorumlar (5)
.. Emre

sınavlar iptal olsun, iptal sorular var.

.. Işıl

bu bilgiyi gönderen kişiye katılıyorum fakat fen ve teknolojide A kitapçığında 8.sorununda yanlış olduğunu düşünüyorum.

.. Aleyna

sorunun yanlış olduğunu düşününüyorum ve iptal edilmesini istiyorum.

.. Meryem

Sınavda Matematik’ten 85 almam gerekirken 66,876 yazıyor. bunun olması imkansız çünkü ben kaç kere optik okuyucuyu kontrol ettim. Sınavın iptal edilmesi gerekli.

T.

Bence kesinlikle Türkçe dersi d kitapçığı 20.soru iptal edilmeli (virgüllü soru) o soruda virgülün görevi sorulurken 3 tane virgüle yer verilmiş fakat bu virgüllerden 2’si a şıkkını doğrularken 3. virgülün oraya koyulması mantıksız ve olmaması gereken bir noktalama hatasıdır. Noktalama sorusu sorup noktalama yanlışı yapan bu saçmalık dolu sorunun iptal edilmesi gerektiğini belirtmek ve 3. virgülün c ve d şıklarını da az çok dogruladığını söylemek isterim. Ayrıca oradaki virgülün kullanımı yanlış ve ögrenciyi farklı şıklara yöneltmek için yapılmış ahmakça bir virgüldür!

Aralık 03, 2013
Kategori : Sınavlar
Yorum : 5
Okunma : 1.759
Öğretmene Rotasyon Geliyor Kapsamı Genişliyor
Temmuz 24, 2016
|
Kategori: MEB HABER
ROTASYON YİNE GÜNDEMDE, KAPSAMI GENİŞLİYOR! Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki yeni düzenlemeye göre 3 yıl içinde 500 bin öğretmenin yeri değiştirilecek. Rotasyon adı verilen uygulamanın ilk etapta ku..
Meb Üç Branşta Öğretmen Alıyor İlk Çağrı İzmir’den
Temmuz 24, 2016
|
Kategori: MEB HABER
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından kararlaştırılan, Suriyeli öğrenciler için öğretmen istihdam etme programında ilk adım atıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin ihtiyacına göre atamaların yapılac..
Milli Eğitim Bakanından Öğretmenlere Rotasyon Açıklaması
Temmuz 24, 2016
|
Kategori: MEB HABER
TBMM Genel Kurulu’nda, Maarif Vakfı Kanunu Tasarısı’nın görüşmeleri sürüyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Rotasyon olacak mı?” sorusuna “Değerlendiriyoruz, daha karar vermedik...
Okullardaki Nöbet Ücretlerinde Son Karar
Temmuz 24, 2016
|
Kategori: MEB HABER
Uzun süredir merak edilen öğretmenlerin nöbet ücreti konusu sonunda belirlendi. İlköğretim müdür yardımcılarına ve anasınıfı öğretmenlerine nöbet görevi yönetmelikte yayımlandı. Ücretler 1 Ocak 2016’d..
Sözleşmeli Öğretmenliği Destekliyorum Neden
Temmuz 24, 2016
|
Kategori: MEB HABER
6 YIL SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK YAPMIŞ BİRİSİ OLARAK SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİĞİ DESTEKLİYORUM, NEDEN Mİ ? Milli Eğitim Bakanımız İsmet YILMAZ ‘’Sözleşmeli öğretmenliği tekrar getireceğiz sözleşmeli öğretmen..
222