Milli Eğitim Şikayet Hattı, Alo 147

Milli Eğitim Şikayet Hattı, Alo 147

Milli Eğitimle alakalı her türlü şikayetlerinizde meb şikayet alo147 ihbar hattını arayabilirsiniz. Bu ihbar hattı şikayetlerin yanında eğitimle ilgili herhangi bir konuda bilgi almak görüş ve öneri bildirmek amacıyla da kullanılmaktadır.

Örneğin;  MEB okulları tarafından öğrenci kayıt paraları ve bağışlar, temizlik paraları, spor paraları adı altında toplanan paralardan sizde şikayetçiyseniz Milli Eğitim Bakanlığı alo 147 ihbar ve şikayet hattını arayabilirsiniz. Günümüzde milyonlarca öğrenci sadece okullarda öğrenim görmektedir. Tabi dershaneler ve diğer eğitim kurumlarını da katarsak hemen hemen her aileden 1 veya 2 kişi eğitimle alakalı bir kurumla ilişki içerisindedir. Bu kadar geniş kitleye hitap eden bir kurumda herhangi bir memnuniyetsizlik veya şikayetin olmaması mümkün değildir.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren bu kurumla alakalı her gün binlerce şikayetçi MEB’in kurduğu alo 147 şikayet ve ihbar hattının yanı sıra internet ağı üzerinden hizmet veren Sikayet.com,  MebSikayet.com EgitimSikayetleri.com gibi şikayet sitelerine müracaat etmektedir. Vatandaşlar, veliler, öğrenciler, öğretmenler, okul çalışanları bu şikayet hatlarını arayarak problemlerine çözüm beklemektedir. Okula gönderilmeyen öğrencilerden tutun da herhangi bir öğretmen evinin personelinin ilgisizliğine kadar türlü türlü şikayetleri bu hatlar sayesinde bildirmek mümkündür.

İnternet ağı üzerinden 7/24 ücretsiz olarak online hizmet veren bu şikayet çözüm sitelerine eğitimle ilgili her türlü şikayetinizi kolay, hızlı bir şekilde bildirebilir kısa zamanda çözüm alabilirsiniz. Eğitimin kalitesi bir ülkenin ilerleyip kalkınabilmesi için en önemli etkendir. Şunu unutmamalıyız ki eğitimsizlik cehaleti de beraberinde getirir. Eğitimle ilgili bir şikayetiniz mi var meb şikayet hatları sizin başvurunuzu bekliyor.

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Yorumlar (4)
B. T.

Konu: LYS SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLER İÇİN DEVAMSIZLIK DİLEKÇESİ

Ben bir veli olarak lys sınavına girecek olan oğlum için okulu Gazi Çiftliği Lisesine 20.05.2013 tarihinde okula dilekçe için gittim ve Müdür Yardımcısı beyefendi bana her hafta bu işlemi okul kapanana kadar aynı şekilde okula gelerek dilekçe yenilemem gerektiğini söyledi gerekçe olarakta Müdür beyin böyle yapılmasını istediğini söyledi diğer okullar ise bir defaya mahsus bu işlemi yaptırdılar burada bir yanlış anlamamı yoksa eksik bilgilendirilmemi var bu konuda aydınlatılmak istiyorum bir an evvel yardımcı olursanız sevinirim.

:. Mehmet.b.

sayın çok değerli bakanım, ben artvin borçka milli eğitimde okul taşımacılığı yapmaktayım. 4.ay oluyor taşıma bedellerini alamıyoruz. artık cepte avuçta kalmadı, mazot veresiye almaktan bezdik. sigortalar bitti, bizler çıkmaza girdik. bu ödemelerden haberiniz var mı? yoksa ilgilenmenizi rica ederim. saygılarımla.

.. Nergiz.t.

hayırlı akşamlar, ben hatay antakya’da ikamet ediyorum. mahallemize yeni biri taşındı alt katımda oturuyor, suriye’den zulümden kaçıp gelen, 3 senedir babalarından bir haber alamayan komşum çok büyük korkular içinde çocuklarını okula göndermeye çalışıyor. lafın özü daha 12 yaşında olan yeğenine sadece sınıfın içinde bağırıyor diye ucu çivili sopa ile eline vurup elini yaralayan merhametten yoksun, acımasız, gücü ancak çocuklara yeten, zalim bir ögretmen var. zaten bu insanlar zulümden kaçmış, bi rde burada zulüm görmeleri hak mıdır? komşum 2 günden beri korkusundan çocuklarını okula gönderemiyor. okulun adı fatmatul zehra. Allah rızası için ilgilenmenizi istiyorum.

.. Ramazan.d.

ben yamanevler ilköğretim okulu ümraniye’den son derece şikayetçiyim. devamlı okul aile birliğinden mesaj geliyor, yok hizmetli parası, sigortası, ihtiyaçlar vs para istiyorlar. bu nedir hani okula para vermeyecektik.

Mayıs 21, 2013
Kategori : MEB Şikayet
Yorum : 4
Okunma : 672
Mersin Hasan Akel Anadolu Lisesi
Nisan 13, 2014
|
Kategori: Liseler
Okulda sekiz saat ders görüyoruz, bu çok ağır olduğundan dolayı okuldan sıkılıyoruz ve eve geç gidiyoruz, ödevlerimizi yetiştiremiyoruz ve permormansımız düşüyor. Bu ders saatleri 6′ya düşse dah..
Şişli Resneli Niyazi Bey İlkokulu Veliler Okula Giremez
Nisan 13, 2014
|
Kategori: İlkokullar
Şişli resneli niyazi bey ilkokulu yöneticileri velilerin asla okula giremeyeceğine ilişkin bir karar almış, okula girmek isteyen veli önce müdüre gidip derdini anlatacak izin verirse işini halledecek...
Ygs Sınavlarında Bir Karışıklık Olmuş Olabilir Mi
Nisan 13, 2014
|
Kategori: Sınavlar
Ygs sınavlarında bir karışıklık olmuş olabilir mi? Oğlumun 2014 ygs sınav sonucuna göre matematikte doğru (0) yanlış (2) olarak görünüyor, oysa oğlum daha fazla çözdüğünü, enaz iki net kesin olması la..
Battalgazi Özel Mevhibe İnönü Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu
Nisan 13, 2014
|
Kategori: Yurtlar
Yurdun öğrencilerdenim ve yurt geneli olarak internet konusunda şikayetçiyiz. Dönem başından beri imza toplandı herkes şikayetini dile getirdi fakat sürekli oyalanıyoruz. İnternetten ders çalışılıyor,..
Batman Mehmet Şimşek Anadolu İmam Hatip Lisesi
Nisan 13, 2014
|
Kategori: Liseler
Ben 10.sınıfta eğitim görmekteyim. Okulumuzda okul içinde ve dışında büyük sıkıntılar mevcut, bazı sınıflar 45 kişilik ve bu sınıflarda dersin işlenmesini sabote eden öğrenciler bulunuyor hatta benim ..