Milli Eğitim Şikayet Hattı, Alo 147

Milli Eğitim Şikayet Hattı, Alo 147

Milli Eğitimle alakalı her türlü şikayetlerinizde meb şikayet alo147 ihbar hattını arayabilirsiniz. Bu ihbar hattı şikayetlerin yanında eğitimle ilgili herhangi bir konuda bilgi almak görüş ve öneri bildirmek amacıyla da kullanılmaktadır.

Örneğin;  MEB okulları tarafından öğrenci kayıt paraları ve bağışlar, temizlik paraları, spor paraları adı altında toplanan paralardan sizde şikayetçiyseniz Milli Eğitim Bakanlığı alo 147 ihbar ve şikayet hattını arayabilirsiniz. Günümüzde milyonlarca öğrenci sadece okullarda öğrenim görmektedir. Tabi dershaneler ve diğer eğitim kurumlarını da katarsak hemen hemen her aileden 1 veya 2 kişi eğitimle alakalı bir kurumla ilişki içerisindedir. Bu kadar geniş kitleye hitap eden bir kurumda herhangi bir memnuniyetsizlik veya şikayetin olmaması mümkün değildir.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren bu kurumla alakalı her gün binlerce şikayetçi MEB’in kurduğu alo 147 şikayet ve ihbar hattının yanı sıra internet ağı üzerinden hizmet veren Sikayet.com,  MebSikayet.com EgitimSikayetleri.com gibi şikayet sitelerine müracaat etmektedir. Vatandaşlar, veliler, öğrenciler, öğretmenler, okul çalışanları bu şikayet hatlarını arayarak problemlerine çözüm beklemektedir. Okula gönderilmeyen öğrencilerden tutun da herhangi bir öğretmen evinin personelinin ilgisizliğine kadar türlü türlü şikayetleri bu hatlar sayesinde bildirmek mümkündür.

İnternet ağı üzerinden 7/24 ücretsiz olarak online hizmet veren bu şikayet çözüm sitelerine eğitimle ilgili her türlü şikayetinizi kolay, hızlı bir şekilde bildirebilir kısa zamanda çözüm alabilirsiniz. Eğitimin kalitesi bir ülkenin ilerleyip kalkınabilmesi için en önemli etkendir. Şunu unutmamalıyız ki eğitimsizlik cehaleti de beraberinde getirir. Eğitimle ilgili bir şikayetiniz mi var meb şikayet hatları sizin başvurunuzu bekliyor.

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Yorumlar (7)
B. T.

Konu: LYS SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLER İÇİN DEVAMSIZLIK DİLEKÇESİ

Ben bir veli olarak lys sınavına girecek olan oğlum için okulu Gazi Çiftliği Lisesine 20.05.2013 tarihinde okula dilekçe için gittim ve Müdür Yardımcısı beyefendi bana her hafta bu işlemi okul kapanana kadar aynı şekilde okula gelerek dilekçe yenilemem gerektiğini söyledi gerekçe olarakta Müdür beyin böyle yapılmasını istediğini söyledi diğer okullar ise bir defaya mahsus bu işlemi yaptırdılar burada bir yanlış anlamamı yoksa eksik bilgilendirilmemi var bu konuda aydınlatılmak istiyorum bir an evvel yardımcı olursanız sevinirim.

:. Mehmet.b.

sayın çok değerli bakanım, ben artvin borçka milli eğitimde okul taşımacılığı yapmaktayım. 4.ay oluyor taşıma bedellerini alamıyoruz. artık cepte avuçta kalmadı, mazot veresiye almaktan bezdik. sigortalar bitti, bizler çıkmaza girdik. bu ödemelerden haberiniz var mı? yoksa ilgilenmenizi rica ederim. saygılarımla.

.. Nergiz.t.

hayırlı akşamlar, ben hatay antakya’da ikamet ediyorum. mahallemize yeni biri taşındı alt katımda oturuyor, suriye’den zulümden kaçıp gelen, 3 senedir babalarından bir haber alamayan komşum çok büyük korkular içinde çocuklarını okula göndermeye çalışıyor. lafın özü daha 12 yaşında olan yeğenine sadece sınıfın içinde bağırıyor diye ucu çivili sopa ile eline vurup elini yaralayan merhametten yoksun, acımasız, gücü ancak çocuklara yeten, zalim bir ögretmen var. zaten bu insanlar zulümden kaçmış, bi rde burada zulüm görmeleri hak mıdır? komşum 2 günden beri korkusundan çocuklarını okula gönderemiyor. okulun adı fatmatul zehra. Allah rızası için ilgilenmenizi istiyorum.

.. Ramazan.d.

ben yamanevler ilköğretim okulu ümraniye’den son derece şikayetçiyim. devamlı okul aile birliğinden mesaj geliyor, yok hizmetli parası, sigortası, ihtiyaçlar vs para istiyorlar. bu nedir hani okula para vermeyecektik.

.. Murat.t.

5 gün önce mamak dutluk mahallesinden yeşil bayır mah. 1917 sk. taşındım, adresimi güncelleştirdim ama dutluk fatma tarman ilkokulu’nda 1.sınıfa giden kızımı sistem kusunlar köyündeki kusunlar ilköğretim okuluna yazmış, 2 km olan okulun uzaklığından ziyade yolların tenha olması ve dereler içinden yürüyerek gitmek eşim için imkansız oldu, ben bu yoldan korktum bir daha gitmem dedi. Servise vermeyi düşünemiyorum ne ssk var ne işim var, 3 kız çocuğumu yardımlarla okutuyorum. Mamak ilçe milli eğitime dilekçe yazdım ilgilenmediler, Mehmet yetkin okuluna başvurdum müdür bey bir şey yapamayız dedi. Mehmet yetkin okulu için yardıncı olabilir misiniz yoksa ben gerçekten çocuğumu okula göndermeyeceğim. Zaten 5 gümdür gitmiyor ve benim mahallemden Mehmet yetkin ilkokuluna bir sürü öğrenci gitmekte ama benim yavrumu almıyorlar, ne yapmam gerekiyor.

.. Aygül.k.

Alanya Avsallarda oturuyorum, oğlum Alaaddin Keykubat ilköğretim okulunda 2. sınıf öğrencisi ve öğretmeni A.Uslu. Bugün ögretmenimizin doğu görevi için bu okuldan gideceğini öğrendim çok üzüldüm, tabi diğer velilerimiz de. Oğlum birinci sınıfta cok sıkıntı çekti, okul fobisi olduğundan dolayı psikologlara götürdük korkuları azalmadı. Alev hoca sabırla, şefkatle yaklaştı ve oğlum okulu sevdi. Sağlıklı, derslerinde başarılı bir öğrenci oldu. Bunu Alev hocama borçluyum. Öğretmenini çok seviyor ve ilk dört yıl biz öğretmenimizi kaybetmek istemiyoruz. Sayın bakanım lütfen ögretmenimizi göndermeyin, oğlumun psikolojisinin bozulmasını istemiyorum. Bir anne yalvarışıdır oğlumu bana ve topluma kazandıran A. Uslu hocam bizimle ikı yıl daha kalsın. Bu konuyla ilgileneceğinizi ve bizi sevindireceğinizi umut ediyoruz.

D.

Bu ülkenin bir genci olarak şunu belirtmeliyim ki yaptığınız şey çok yanlış. İnsanların hayatı ile oynamaya hakkınız yok. İnsanlar ve sınava giren bu çocuklar ne hallerde bu okulları kazanıyor ama sizin yaptığınız hata yüzünden yeni nesil gençlerin hayatı bitiyor. Aileler bu çocuklar tek bir okula girsin diye neler yapmıyor. İlk olarak komple eğitim sistemini değiştirin yoksa bu ülke gelişmez beklemeyin çünkü hakkı olan hakkını alamıyor ve siz eğitimli genç bireyler istiyorsunuz. Bu sistem böyle olduktan sonra bırakın okumayı insanlar yakında çocuklarını okula vermez. Eğitimden anlayan biri gelsin ve düzgün bir eğitim sistemi getirsin. Eğitimden anlamayan birinin zaten eğitimle ilgili bir şeyler yapması yeterince saçma.

Mayıs 21, 2013
Kategori : MEB Şikayet
Yorum : 7
Okunma : 1.076
Meb Teog Sınavı Yerleştirme Sonucu ve Sorunu
Ağustos 24, 2014
|
Kategori: Sınavlar
Milli eğitim bakanlığına, kardeşim bu yıl liseye gidecek. A grubundan hiçbir liseye yerleştirilmemiş. Bu yüzden ”adrese uygun” denilerek Başakşehir’deki Hacı Fatma Gül teknik ve endü..
Yalova Özel Reyhan Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu
Mayıs 19, 2014
|
Kategori: Yurtlar
Reyhan kız öğrenci yurdunda sene başından beri yemek, internet ve özel alanları ihlal ile ilgili sorunlar yaşıyoruz. Yemekler hiç bir zaman düzgün ve kaliteli değil. Yemekleri yapan kişilerin bu konuy..
Büyükçekmece Mesleki Eğitim Merkezi
Mayıs 19, 2014
|
Kategori: Kurslar
Büyükçekmece mesleki eğitim merkezine önlisans ( aşçılık) diplomamı verip ustalık belgesine denklik işlemi yapılmıştır 6 ay önce, ustalık belgemi aldıktan sonra 150 tl evrak bedeli diye bana tebliğ ed..
Müşerref Yılmaz Kız Öğrenci Yurdu
Mayıs 19, 2014
|
Kategori: Yurtlar
Meb’e bağlı bir yurtta kalıyorum, yurtta birçok sorun yaşıyorum. Bu yurttan çıkmamıza izin verilmiyor, senetlerimizi alamıyoruz. Kyk’ya çıkmamıza izin vermiyorlar. İhtiyaçlarımızı gidermek..
Yeşilyuva İlköğretim Okulu Öğretmen Davranışları
Mayıs 19, 2014
|
Kategori: İlkokullar
Okula başladığından beri kızım Elif öğrenime çok açık, öğrenmeye çok hevesli, derste parmak kaldırdığında öğretmeni F.O. azarlayıp geri oturtuyor, problemi çözdüğünde otur oraya çok bilmiş deyip tersl..