Şikayet.com

EĞİTİM ŞİKAYETİM VAR EĞİTİM ŞİKAYET, EĞİTİM HABER

Meb, Merkezi Sistem Ortak Sınav Çalışma Takvimlerini Açıkladı

Meb, Merkezi Sistem Ortak Sınav Çalışma Takvimlerini Açıkladı..

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni ortaöğretime geçiş sisteminde yapılacak ortak sınavların çalışma takvimlerini açıkladı. Merkezi Sistem Ortak Sınav Yapılacak Derslerin Çalışma Takvimine Göre Konu/Kazanımların Dağılım Çizelgeleri indirmek için tıklayınız.

İşte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Valiliklere gönderilen yazı:

“T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı

Sayı : 68128140/480/2463603 13/09/2013

Konu: Merkezi Sistem Ortak

Sınav Çalışma Takvimleri

………….. VALİLİĞİNE

(Milli Eğitim Müdürlüğü)

Ortaokulların 8 inci sınıflarında 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında Türkçe, matematik, fen ve teknoloji. T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinde; bir dönemde iki sınav yapılan derslerin ilk sınavı, bir dönemde üç sınav yapılan derslerin ise ikinci sınavı merkezi sistem ortak sınav şeklinde uygulanacaktır.

Merkezi sistem ortak sınavların yapılacağı tarihe kadar öğretim programlarının işlenişindeTürkiye genelinde birlik sağlamak amacıyla 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılına mahsus olmak üzere, çalışma takvimine göre konu/kazanımların dağılımını gösteren çizelgeler hazırlanmış ve “http: //ttkb.meb.gov.tr/” adresinde yayımlanmıştır. Merkezi sistem ortak sınavda kapsam birlikteliğinin sağlanması açısından öğretmenlerin yıllık planlarını uygulamalarında bu çizelgelerin dikkate alınması önem arz etmektedir.

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında birinci dönem merkezi sistem ortak sınavın 2013 yılı Kasım ayının son haftasında, ikinci dönem merkezi sistem ortak sınavın ise 2014 yılı Nisan ayının son haftasında yapılması planlanmıştır. Merkezi sistem ortak sınavlann kesin tarihleri ile uygulanmasına ilişkin hususlar Bakanlığımızca hazırlanacak yönerge ve kılavuzla düzenlenecektir.

Çalışma takvimine göre konu/kazanımların dağılımını gösteren çizelgelerin uygulanmasında aşağıdaki hususların dikkate alınması gerekmektedir:

1. Birinci dönemde yapılacak merkezi sistem ortak sınavda sorulacak soruların kapsamı, eğitim öğretim yılının başından “BİRİNCİ DÖNEM MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAV”ın yapılacağı tarihe kadar olan konu/kazanımlarla sınırlı olacaktır.

2. İkinci dönemde yapılacak merkezi sistem ortak sınavda sorulacak soruların kapsamı ise eğitim öğretiır yılının başından “İKİNCİ DÖNEM MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAV”ın yapılacağı tarihe kadar işlenecek olan tüm konu/ kazanımlarla sınırlı olacaktır.

3. “BİRİNCİ DÖNEM MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAV’m ve “İKİNCİ DÖNEM MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAV“ın yapılış tarihi itibariyle, çalışma takviminde belirtildiği şekilde konu/ kazammların süresi içindi işlenmesi ve bu bağlamda öğrencilerin eksiklerinin kalmaması için okul yönetimleri ve öğretmenler gerekli tedbirleri alacaktır.

4. Çizelgelerde “birinci dönem merkezi sistem ortak sınav” ve “ikinci dönem merkezi sistem ortak sınav” dışında öğretmenlerin yapacakları diğer sınavlar için belirtilmiş olan tarihler öneri niteliğinde olup öğretmenler bu sınavları belirleyecekleri bir tarihte de yapabileceklerdir.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Prof.Dr. Emin KARİP

Bakan a.

Kurul Başkanı”

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Eylül 24, 2013
Kategori : MEB Şikayet
Yorum : 0
Okunma : 568
Beykent Üniversitesi Yıllık Zam Oranı
Temmuz 04, 2015
|
Kategori: Üniversiteler
Birçok vakıf üniversitesi zamları biner biner yapar, azar azar çoğaltır. Beykent Üniversitesi bir senede 5 bin tl zam yaparak “nasıl olsa gelecekler” diyerek öğrencileri hiçse saymış durum..
Avukat Mahmut Düşün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Temmuz 04, 2015
|
Kategori: Liseler
Okuldan 12.06.2015 tarihinde mezun oldum, çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü öğrencisiydim. Staj eğitimi alıyorduk ve son bir buçuk ayın staj ücretini alamadık. Okul bizden 20 tl diploma parası istiyor,..
Avukat Mahmut Düşün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Temmuz 04, 2015
|
Kategori: Liseler
Avukat mahmut düşün mesleki ve teknik anadolu lisesi’nde 4 yıl okudum. Her zaman haksızlık gördüm. Bu yıl mezun oldum ve benden diploma parası istiyorlar. Bizi hiç bir şekilde aydınlatmıyorlar. ..
İzmir Büyükçiğli Anadolu Lisesi Diploma Parası Alıyor
Temmuz 04, 2015
|
Kategori: Liseler
Okulumuzun müdür yardımcısı geçen yıl da aldık, bu yıl da alacağız diyerek 50 tl diploma parası istiyor yoksa vermeyeceklerini de dile getiriyor. Geçen yıl mezun olan arkadaşlarım ise onların para ver..
Meb A2 Ehliyet Sınavı
Temmuz 04, 2015
|
Kategori: Sınavlar
Selam, bu gün Yavuz Selim İmam Hatip Orta okulunda a2 ehliyet sınavına girdim. Aynı anda 7 veya 8 motorsikletli aynı anda parkurda motor sürüyordu. Müthiş bir kargaşa hakimdi, kim kontrolör, kim değil..
222