Şikayet.com

EĞİTİM ŞİKAYETİM VAR EĞİTİM ŞİKAYET, EĞİTİM ŞİKAYETLERİ

Meb, Merkezi Sistem Ortak Sınav Çalışma Takvimlerini Açıkladı

Meb, Merkezi Sistem Ortak Sınav Çalışma Takvimlerini Açıkladı..

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni ortaöğretime geçiş sisteminde yapılacak ortak sınavların çalışma takvimlerini açıkladı. Merkezi Sistem Ortak Sınav Yapılacak Derslerin Çalışma Takvimine Göre Konu/Kazanımların Dağılım Çizelgeleri indirmek için tıklayınız.

İşte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Valiliklere gönderilen yazı:

“T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı

Sayı : 68128140/480/2463603 13/09/2013

Konu: Merkezi Sistem Ortak

Sınav Çalışma Takvimleri

………….. VALİLİĞİNE

(Milli Eğitim Müdürlüğü)

Ortaokulların 8 inci sınıflarında 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında Türkçe, matematik, fen ve teknoloji. T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinde; bir dönemde iki sınav yapılan derslerin ilk sınavı, bir dönemde üç sınav yapılan derslerin ise ikinci sınavı merkezi sistem ortak sınav şeklinde uygulanacaktır.

Merkezi sistem ortak sınavların yapılacağı tarihe kadar öğretim programlarının işlenişindeTürkiye genelinde birlik sağlamak amacıyla 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılına mahsus olmak üzere, çalışma takvimine göre konu/kazanımların dağılımını gösteren çizelgeler hazırlanmış ve “http: //ttkb.meb.gov.tr/” adresinde yayımlanmıştır. Merkezi sistem ortak sınavda kapsam birlikteliğinin sağlanması açısından öğretmenlerin yıllık planlarını uygulamalarında bu çizelgelerin dikkate alınması önem arz etmektedir.

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında birinci dönem merkezi sistem ortak sınavın 2013 yılı Kasım ayının son haftasında, ikinci dönem merkezi sistem ortak sınavın ise 2014 yılı Nisan ayının son haftasında yapılması planlanmıştır. Merkezi sistem ortak sınavlann kesin tarihleri ile uygulanmasına ilişkin hususlar Bakanlığımızca hazırlanacak yönerge ve kılavuzla düzenlenecektir.

Çalışma takvimine göre konu/kazanımların dağılımını gösteren çizelgelerin uygulanmasında aşağıdaki hususların dikkate alınması gerekmektedir:

1. Birinci dönemde yapılacak merkezi sistem ortak sınavda sorulacak soruların kapsamı, eğitim öğretim yılının başından “BİRİNCİ DÖNEM MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAV”ın yapılacağı tarihe kadar olan konu/kazanımlarla sınırlı olacaktır.

2. İkinci dönemde yapılacak merkezi sistem ortak sınavda sorulacak soruların kapsamı ise eğitim öğretiır yılının başından “İKİNCİ DÖNEM MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAV”ın yapılacağı tarihe kadar işlenecek olan tüm konu/ kazanımlarla sınırlı olacaktır.

3. “BİRİNCİ DÖNEM MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAV’m ve “İKİNCİ DÖNEM MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAV“ın yapılış tarihi itibariyle, çalışma takviminde belirtildiği şekilde konu/ kazammların süresi içindi işlenmesi ve bu bağlamda öğrencilerin eksiklerinin kalmaması için okul yönetimleri ve öğretmenler gerekli tedbirleri alacaktır.

4. Çizelgelerde “birinci dönem merkezi sistem ortak sınav” ve “ikinci dönem merkezi sistem ortak sınav” dışında öğretmenlerin yapacakları diğer sınavlar için belirtilmiş olan tarihler öneri niteliğinde olup öğretmenler bu sınavları belirleyecekleri bir tarihte de yapabileceklerdir.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Prof.Dr. Emin KARİP

Bakan a.

Kurul Başkanı”

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Eylül 24, 2013
Kategori : MEB Şikayet
Yorum : 0
Okunma : 776
Vatanıma İhanet Eden Öğretim Üyesi ve Diğerlerini İhbar Ediyorum
Temmuz 23, 2016
|
Kategori: MEB Şikayet
Terör örgütü üyesi olan öğretim üyesi yeğenim Samsun eski sosyal il md .., akrabam Ankara Mit Müsteşarlığında görevli .., komşum olan öğretim üyesi .., Ordu fatsa meşebükü mahallesinde görev yapmış ol..
Terör Örgütüne Bağlı Öğretmen Hakkında Soruşturma Yapılsın
Temmuz 23, 2016
|
Kategori: MEB Şikayet
Başakşehir kız anadolu imam hatip lisesi’nde görevli .. öğretmenliği yapan .. isimli şahısın terör örgütüne üye olduğu ve bunu girdiği derslerde açıkça dile getirdiğinden bu öğretmenin açığa alı..
Milli Eğitim Bakanlığı’nda Terör Örgütü Torpillileri
Temmuz 23, 2016
|
Kategori: MEB Şikayet
Merhabalar, karaman ermenek nadire köyü ilköğretim okulu öğretmenlerinden .. hakkında terör örgütü araştırması olmalı, kendisi ile görüştüğümde gaziantep’te örgüte ait bir dersanede öğretmenlik ..
Mersin Milli Eğitim’de Açığa Alınan Öğretmenler
Temmuz 22, 2016
|
Kategori: MEB HABER
MERSİN MİLLİ EĞİTİM’DE 466 KİŞİ AÇIĞA ALINDI Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü’nde açığa alınan öğretmenlerin isimleri ve okulları belli oldu. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hız verilen..
MEB Bazı Öğretmenlerin Atamalarını Kontrol Edin
Temmuz 20, 2016
|
Kategori: MEB Şikayet
Sivas altınyayla ilçesinde beden eğitimi öğretmeni olarak çalışan hakan d.’a cemaatle ilişkili olduğunu, hatta atamasını onların yaptırdığını söylemişti. 2014/2015 eğitim yılı beden eğitimi atam..
222