Şikayet.com

EĞİTİM ŞİKAYETİM VAR EĞİTİM ŞİKAYET, EĞİTİM ŞİKAYETLERİ

Lise nakil işlemleri nasıl olacak

Lise nakil işlemleri nasıl olacak..

Fen Liseleri, Anadolu Liseleri, Anadolu Öğretmen Liseleri, Sosyal Bilimler Liselerinde Nakil İşlemleri..

a) Resmi Fen Liseleri, Resmi Sosyal Bilimler Liseleri, Resmi Anadolu Liseleri ve Resmi Anadolu Öğretmen Liseleri

Bu okullar arasındaki öğrenci nakilleri, açık kontenjan bulunması, öğrencinin yerleştirmeye esas puanının naklen gitmek istediği okulun kendi sınıf seviyesinde mevcut bulunan öğrencilerin yerleştirmeye esas taban puanından az olmaması ve puan üstünlüğü esaslarına göre yapılabilecektir. Bu sebeple öğrenci ve velilerin tercih yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Resmi Fen Liseleri, Resmi Sosyal Bilimler Liseleri, Resmi Anadolu Liseleri ve Resmi Anadolu Öğretmen Liselerine yeni kayıt olan öğrencilerin nakilleri 01 Ekim 2012 tarihinden itibaren ilgili yönetmelik hükümlerine göre değerlendirilmektedir.

b) Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullar arasında öğrenci nakilleri Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğinin 76ncı maddesinde belirtilen şartlara göre yapılır.

Anadolu Sağlık Meslek Liselerinde ise öğrenci nakilleri, alan/dal aynı olmak kaydıyla nakil talebinde bulunacağı okulda boş kontenjan bulunması, öğrencinin giriş puanının naklen gitmek istediği okulun sınavı kazandığı yıldaki giriş taban puanından az olmaması ve puan üstünlüğü kaydıyla yapılabilecektir.

Bu sebeple öğrencilerin tercihlerini yaparken çok dikkatli olmaları gerekmektedir.

c) Anadolu İmam Hatip Liseleri

Bu okullar arasında öğrenci nakilleri, açık kontenjan bulunması, öğrencinin giriş puanının naklen gitmek istediği okulun sınavını kazandığı yıldaki giriş taban puanından az olmaması ve puan üstünlüğü esaslarına göre yapılır.

Öğrenciler ve veliler, tercih yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

d) Özel Fen Liseleri, Özel Sosyal Bilimler Liseleri, Özel Anadolu Öğretmen Liseleri, Özel Anadolu Sağlık Meslek Liseleri, Anadolu Lisesi Programı Uygulayan Özel Okullar, ÖzelAnadolu Meslek Liseleri ile Özel Meslek Liseleri,

Özel okullarda öğrenci nakilleri özel öğretim kurumları mevzuatı ile diğer ortaöğretim kurumlarının genel mevzuatına göre yapılır.

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Yorumlar (4)
C.

merhaba, 2013-2014 eğitim öğretim yılı liseler için nakiller ne zaman başlıyor?

A.

Kardesim aksama dogru belli olur

H.

ne zaman son.

I.

nakil işlemleri ne zaman başlayıp bitecek.

Eylül 15, 2013
Kategori : MEB Şikayet
Yorum : 4
Okunma : 10.501
Şehit Kamil Meb Süleyman Şah Anadolu Lisesi
Eylül 19, 2016
|
Kategori: MEB Şikayet
Karacaahmet mahallesinde bulunan süleyman şah anadolu lisesi 2 yıl önce öğrenci kaydı yaptığı hâlde bu yıl öğrenci almayacakmış. Ççocuklarımız 2 yıldır tercih ettikleri veya puanlarının yettiği okulla..
Çerçi Taşımacılık Okul Servisi Fazla Para İstiyor
Eylül 19, 2016
|
Kategori: Okul Servisleri
Merhaba, İstanbul bağcılarda bulunan selahattin eyyubi imam hatip anadolu lisesi okul servisi yapan firma şoför ve sorumluları ile yazılı olarak yaptığımız servis ücreti 150 tl iken korsan olarak kend..
Remzi Oğuz Arık İlköğretim Okulu İzmir Karabağlar
Eylül 19, 2016
|
Kategori: MEB Şikayet
Ben maddi durumu iyi olmayan ilkokul öğrencisi 2 çocuk babasıyım, kitapların ücretsiz olduğunu bildiğimiz halde her sene ya kitap dayatılmasına yada onların istediği yerden üniforma alınmasına maruz k..
Cafer Tayyar İlköğretim Okulu
Eylül 19, 2016
|
Kategori: MEB Şikayet
Bildiğiniz üzere bugün bütün öğrenciler öğretmenleri ile sınıflarında ama bizim cocuklarımız evde, nedeni ise gecen seneki öğretmenini başka bir okula göndermeleri ve başka öğretmen olmaması, bu sorun..
Meb İhsaniye İmam Hatip Lisesi
Eylül 19, 2016
|
Kategori: MEB Şikayet
İhsaniye imamhatip lisesi 2. sinifa gidien öğrencim var, bu öğrenci ihsaniye’ye 20 km mesafedeki gazlıgöl kasabasindan gitmek zorunda, milli eğitim gazligöl kasabasinin araclari çok diyerek taşı..
222