Lise nakil işlemleri nasıl olacak

Lise nakil işlemleri nasıl olacak..

Fen Liseleri, Anadolu Liseleri, Anadolu Öğretmen Liseleri, Sosyal Bilimler Liselerinde Nakil İşlemleri..

a) Resmi Fen Liseleri, Resmi Sosyal Bilimler Liseleri, Resmi Anadolu Liseleri ve Resmi Anadolu Öğretmen Liseleri

Bu okullar arasındaki öğrenci nakilleri, açık kontenjan bulunması, öğrencinin yerleştirmeye esas puanının naklen gitmek istediği okulun kendi sınıf seviyesinde mevcut bulunan öğrencilerin yerleştirmeye esas taban puanından az olmaması ve puan üstünlüğü esaslarına göre yapılabilecektir. Bu sebeple öğrenci ve velilerin tercih yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Resmi Fen Liseleri, Resmi Sosyal Bilimler Liseleri, Resmi Anadolu Liseleri ve Resmi Anadolu Öğretmen Liselerine yeni kayıt olan öğrencilerin nakilleri 01 Ekim 2012 tarihinden itibaren ilgili yönetmelik hükümlerine göre değerlendirilmektedir.

b) Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullar arasında öğrenci nakilleri Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğinin 76ncı maddesinde belirtilen şartlara göre yapılır.

Anadolu Sağlık Meslek Liselerinde ise öğrenci nakilleri, alan/dal aynı olmak kaydıyla nakil talebinde bulunacağı okulda boş kontenjan bulunması, öğrencinin giriş puanının naklen gitmek istediği okulun sınavı kazandığı yıldaki giriş taban puanından az olmaması ve puan üstünlüğü kaydıyla yapılabilecektir.

Bu sebeple öğrencilerin tercihlerini yaparken çok dikkatli olmaları gerekmektedir.

c) Anadolu İmam Hatip Liseleri

Bu okullar arasında öğrenci nakilleri, açık kontenjan bulunması, öğrencinin giriş puanının naklen gitmek istediği okulun sınavını kazandığı yıldaki giriş taban puanından az olmaması ve puan üstünlüğü esaslarına göre yapılır.

Öğrenciler ve veliler, tercih yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

d) Özel Fen Liseleri, Özel Sosyal Bilimler Liseleri, Özel Anadolu Öğretmen Liseleri, Özel Anadolu Sağlık Meslek Liseleri, Anadolu Lisesi Programı Uygulayan Özel Okullar, ÖzelAnadolu Meslek Liseleri ile Özel Meslek Liseleri,

Özel okullarda öğrenci nakilleri özel öğretim kurumları mevzuatı ile diğer ortaöğretim kurumlarının genel mevzuatına göre yapılır.

Gönderen:
Yorum Yaz
isim
cep no
e-mail

 

Yorumlar (4)
C.

merhaba, 2013-2014 eğitim öğretim yılı liseler için nakiller ne zaman başlıyor?

A.

Kardesim aksama dogru belli olur

H.

ne zaman son.

I.

nakil işlemleri ne zaman başlayıp bitecek.

Eylül 15, 2013
Kategori : MEB Şikayet
Yorum : 4
Okunma : 8.149
Meb Özel Okul Teşvik Ücreti
Eylül 30, 2014
|
Kategori: MEB Şikayet
5. sınıfa geçen oğluma teşvik çıktı ama yerleştirme olmadı. Bu nasıl bir iş neye göre ayarlandı bu hak çıkıyor, biz okula gidiyoruz problem yok, kontenjan problemi yok, devlet vermiş yerleştirme olmuy..
Sbs Puan Haksızlığı
Eylül 30, 2014
|
Kategori: MEB Şikayet
Meb’in 29.09.2014 günü liselerde ara sınıflara geçişlerde taban puan uygulamasını kaldırarak sbs de yüksek puan yapan öğrencilerin, 3 yıl sbs’ ye emek vererek aldığı puanın hiçe sayılması ..
Kahramanmaraş Andırın İlçesi Okul Servisi Yetersiz
Eylül 30, 2014
|
Kategori: MEB Şikayet
Kahramanmaraş Andırın ilçesi ve ilçeye bağlı köylerde okul servisleri taşıma yeterliliğinin çok çok altında. Taşıma usulüne uygun araçlar kullanılmıyor, denetim yapılırken araçlar arızalı diyerek kaçı..
Meb Eğitim ve Öğretim Teşvik Desteği
Eylül 30, 2014
|
Kategori: MEB Şikayet
Merhaba kızım teşvik hakkından yararlandı ancak yerleştirilemedi. Kontenjan nedeni ile yerleştirme olmamıştır yazıyor. (Okul ile görüştüm kesinlikle kontenjan sıkıntılarının olmadığını söylediler.) Be..
Erkut Soyak Anadolu Lisesi İkili Eğitime Geçti
Eylül 30, 2014
|
Kategori: MEB Şikayet
Okulumuzun taban puanı 407 olmasına rağmen, 180 puan alan öğrenciler bizim okulumuza nakledildi ve ikili eğitime geçmek zorunda kaldık. Bunu istemiyoruz, gereğinin yapılmasını talep ediyorum.